Ból głowy to zdaje się najpowszechniejsza, najbardziej popularna dolegliwość, najczęstszy powód sięgania po środki przeciwbólowe. Głowa może boleć z tylu różnych powodów, że na pewno prędzej czy później dopadnie każdego z nas. Jeżeli boli nas głowa, zwłaszcza, gdy dzieje się to dość często, dobrze jest znaleźć naturalne, w pełni bezpieczne zamienniki dla tabletek. Wiadomo, że tabletki są mniej i bardziej bezpieczne (np. ibuprofen, w przeciwieństwie do paracetamolu, jest w ciąży całkowicie zakazany), ale to i tak zawsze coś sztucznego.

Jak pokonać migrenę

Migrenowy ból głowy zalicza się do tych najcięższych, najtrudniejszych do opanowania. On nie tylko utrudnia życie, ale wręcz je uniemożliwia – wiele osób cierpiących na migrenę cały atak (a może on trwać nawet  2 dni) leżą w łóżku, niezdolni do wykonania najmniejszego ruchu. Nie ma jednego sprawdzonego sposobu na tego rodzaju dolegliwość, istnieją jednak metody, które skracają jej przebieg. Na pewno zalicza się do nich zdrowa, niskokaloryczna dieta uboga w produkty wysoko przetworzone, a  także ograniczenie lub wręcz rezygnacja z wszelkiego rodzaju używek. Warto również postawić na absolutny spokój i ciszę w czasie trwania ataku, a także pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu i wietrzeniu całego mieszkania. Istotne jest także to, by nie panowała w nim zbyt wysoka temperatura.

Akupresura na ból głowy – znana od setek lat, a traktowana jak nowość

Akupresura to wywodząca się z Chin metoda leczenia mająca już ponad siedem tysięcy lat. Polega ona na opukiwaniu, głaskaniu, uciskaniu oraz dotykaniu określonych punktów na ciele człowieka, dzięki czemu można zniwelować wiele bardzo uciążliwych dolegliwości, w tym także różne rodzaje bólu głowy. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich tych osób, które stawiają na naturalne rozwiązania i nie chcą przyjmować żadnych leków oraz tych, które po prostu nie mogą ich przyjąć z uwagi na stan swojego zdrowia czy też na przykład fakt bycia w ciąży. Akupresura przynosi ulgę zwłaszcza w migrenie oraz przy napięciowych bólach głowy związanych ze stresem czy też niewygodną pozycją w czasie pracy lub snu.

Akupunktura na ból głowy – niepotrzebne ryzyko czy szansa dla cierpiących?

O ile o akupresurze mówi się zupełnie spokojnie, o tyle akupunktura budzi ogromne emocje – to sztuka leczenia polegająca na wbijaniu w określone miejsca na ciele małych, ale jednak igieł. Niewiele osób o tym wie, bo niewielu ludzi decyduje się w naszym kraju na korzystanie z tych kontrowersyjnych metod, ale akupunktura daje naprawdę wspaniałe rezultaty szczególnie w przypadku migren – już kilkunastominutowy seans potrafi przerwać trwający nawet od kilkunastu godzin atak choroby. Warto odważyć się i skorzystać z tego rozwiązania.

Pierwszeństwo dla natury

Mimo że bóle głowy potrafią być naprawdę silne i mogą odciskać ogromne piętno na naszym codziennym życiu warto nie sięgać od razu po farmaceutyki, a dać pierwszeństwo naturalnym metodom, które nie tylko bywają bardzo skuteczne, ale i w żaden sposób, w przeciwieństwie do leków, nie obciążają naszego organizmu.

Powiązane wpisy