bol-glowy-co-to-migrena

Ból głowy to przypadłość, która dotyczy każdego z nas. Głowa może nas boleć z powodu niewyspania, z przepicia, ze zbyt niskiego albo za wysokiego ciśnienia, z powodu mrozu albo upału, na skutek urazu, stresu czy też wielu innych przyczyn. Niezależnie jednak od tego, dlaczego cierpimy na ból głowy, łagodzenie tej dolegliwości warto jest rozpocząć od naturalnych, w pełni bezpiecznych metod, takich jak na przykład stosowanie olejków aromaterapeutycznych.

Aromaterapia dobra na wszystko

Właściwości olejków roślinnych są znane już od dziesięcioleci, ale dotychczas głównie wykorzystywano je w kosmetyce, dopiero od niedawna stosowane są w celach leczniczych. Zdano sobie sprawę z tego, że to nie tylko wspaniałe zapachy, ale że zawarte w nich substancje mogą wpływać na stan naszego zdrowia. I tak na przykład olejek tymiankowy i miętowy działają antybakteryjnie, olejek szałwiowy wykazuje działanie wykrztuśne, olejek pietruszkowy działa moczopędnie, olejki z rodziny baldaszkowatych pobudzają wydzielanie soków trawiennych, a olejek walerianowy i z melisy działają uspokajająco. Warto zdać sobie sprawę z tego, jakie bogactwo naturalnych leków, bo można tak nazwać te olejki, znajdujące się na wyciągnięcie naszych rąk.

Co na migrenę – olejki uśmierzające  ból głowy

Zapewne każdy nas kojarzy z apteczek naszych babć tak zwaną maść z kotkiem – maść, rzekomo chińską, bogatą w olejki eteryczne, którą wcierało się w skronie w czasie bólu głowy czy też przeziębienia. Współcześnie wraca się do tych metod znanych już od wielu tysięcy lat: ogromną popularnością cieszą się w pełni naturalne produkty, które nie tylko wykazują bardzo silne i skuteczne działanie przeciwbólowe, ale i w żaden sposób nie wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. To wspaniały sposób na walkę z bólem, który doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku osób, które nie chcą przyjmować syntetycznych leków ze względu na swoje przekonania, ale także, a może przede wszystkim tych, które po prostu nie mogą ich przyjmować, jak na przykład kobiety w ciąży. W przypadku migreny szczególnie polecany jest olejek miętowy oraz lawendowy. Warto mieć je w domowej apteczce i cieszyć się ich niezwykłym działaniem w razie dolegliwości bólowych ze strony głowy.

Sprawdzone sposoby na ból głowy

Jeżeli cierpimy na migreny albo po prostu głowa boli nad bardzo często, na przykład z powodu zmian pogodowych, stresu lub też chronicznego niewyspania, a nie lubimy zapachu olejków, które mogłyby nam pomóc w skutecznej walce z tym problemem, dostępne są także inne sposoby uśmierzające tego rodzaju dolegliwości bólowe. Najskuteczniejszy z nich to chyba sen – odpoczynek w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu w którym panuje umiarkowana temperatura oraz odpowiednia wilgotność może zdziałać cuda. Ból głowy to bardzo częsta wymówka kobiet, które pragną uniknąć współżycia, ale paradoksalnie to właśnie także seks może tutaj pomóc – wydzielane w jego trakcie endorfiny w cudowny sposób pozwalają nam zapomnieć o bólu wszelkiego rodzaju, także bardzo intensywnym bólu głowy.

Powiązane wpisy