leczymy-bol-glowy-domowe-sposoby-o-duzej-skutecznosci

Ból głowy sam w sobie nie jest chorobą, ale bywa bardzo nieprzyjemny i nierzadko uniemożliwia pracę, naukę lub rozrywkę. Pojawia się u osób w różnym wieku, wywoływany przez stres, zmęczenie, niewyspanie albo w konsekwencji dolegliwości zdrowotnych różnego rodzaju (np. kataru czy niestrawności). Przeważnie jest „leczony” jednym z popularnych leków niesterydowych, dostępnych bez recepty w aptekach i w większości sklepów. Można jednak poradzić sobie z nim domową metodą, na przykład jedną z podanych w tym artykule.

Ból głowy – domowe sposoby leczenia

Warto wiedzieć, że istnieje sporo ciekawych sposobów możliwych do wykorzystania bez sięgania po środki farmakologiczne. Dzięki metodom wymyślonym i praktykowanym nierzadko przez naszych przodków nawet obecnie można uniknąć łykania tabletek czy też odwiedzania lekarza z błahej przyczyny. Trzeba jednak uważać, by realizować wyłącznie terapie sprawdzone. Niekiedy znalezione (zwłaszcza w internecie) przepisy są bardzo kontrowersyjne i mogą wywołać dodatkowe, niekoniecznie pożądane efekty.

Głowa jako psychiczny odbiornik nastrojów

Często bóle głowy o lekkim lub średnim nasileniu związane są z niewyspaniem, zmęczeniem lub stresem. Zamiast w takim przypadku truć się chemią lub szukać pomocy lekarskiej, warto zrobić coś dla siebie i pozwolić, żeby relaks zadziałał jako naturalny medykament. Należy wybrać środek, który zadziała, więc na przykład skorzystać z dobrodziejstw kina domowego, zjeść ulubione danie, czekoladę, wypić filiżankę mocnej kawy czy też zdecydować się na odprężający masaż. Niektórym osobom pomaga kieliszek dobrego alkoholu, inne wolą wyjść z przyjaciółmi, pójść na spacer lub pojeździć na rowerze. Działa również seks oraz sprzątanie – jak widać, możliwości jest bardzo dużo.

Brak energii również skutkuje bólami głowy

Charakterystyczne dla jesieni, zimy, ale nie tylko, są przygnębiające nastroje, wpędzające niektórych w totalny marazm. Takim stanom często towarzyszy ból głowy, obecny niejednokrotnie tuż po wstaniu z łóżka (przeważnie dość późnym). Żeby sobie pomóc, trzeba postarać się o zastrzyk energii. Działają oczywiście porady z poprzedniego punktu, ale jest też kilka dodatkowych sposobów. Można np. zaufać odżywczej mocy witamin, czerpanych prosto z warzyw i owoców. Przeważnie wystarczy zrobić zakupy w warzywniaku, na rynku lub zacząć hodować kilka własnych sadzonek. Najlepsze są takie warzywa jak: buraki, marchewki oraz poczciwy czosnek. Przy okazji, oprócz leczenia bólu głowy, można tez poprawić swoją odporność.

Zadbaj o higienę snu

Wysypiając się, można zapobiec odczuwaniu bólu głowy na tyle skutecznie, że wręcz zniknie on z naszego życia. Należy starać się kłaść dość wcześnie, nie zarywać nocy, jak również wietrzyć sypialnię przed snem i unikać rozmyślania w łóżku o przeróżnych problemach. Zaleca się przesypianie około ośmiu godzin, żeby organizm mógł dobrze się zregenerować. Z sypialni najlepiej usunąć zbędne sprzęty, przede wszystkim urządzenia elektroniczne, które mogłyby rozpraszać albo też generować niezbyt korzystną aurę.

Powiązane wpisy