dolegliwosci-w-ciazy-co-robic-gry-zlapie-nas-migrena

Ciąża to szczególny czas, a co się z tym wiąże, nasz organizm potrzebuje odpowiedniego traktowania. Co prawda, jeżeli nie ma ku temu wskazań medycznych, nie trzeba się od razu kłaść do łóżka, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że powinno się trochę zwolnić tempo, bo organizm i tak ma już więcej pracy niż do tej pory. Dodatkowo warto powiedzieć, że należy uważać na różne medykamenty, które się przyjmuje, a już z pewnością nie można ich przyjmować samemu, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Co jednak zrobić, jeżeli podczas tych dziewięciu miesięcy dopadnie nas migrena, a my wiemy, że nie możemy sięgnąć po leki, które zawsze nam pomagały w takiej sytuacji?

Czy można sobie poradzić z migreną w ciąży?

Ponieważ w ciąży organizm musi przygotować się na spore zmiany, a do tego jeszcze działają hormony, może się okazać, że na różnego rodzaju sytuacje, będziemy reagować inaczej niż to miało miejsce do tej pory. Może się okazać, że to co było do zniesienia przed ciążą, teraz jest okropne i ciężko nam jest to znosić. Taka właśnie może być migrena w ciąży, która i poza tym stanem, jest dość ciężką sytuacją.

Jednak, kiedy nie jesteśmy w ciąży, możemy zażyć mocne leki przepisane przez lekarza, a podczas ciąży, jest to już nie możliwe. Dlatego jeżeli złapie nas migrena w ciąży jak sobie radzić z nią, warto sprawdzić. Możemy o to zapytać lekarza prowadzącego, który przy okazji powie nam, jakie działania są dozwolone w naszym stanie, a z których kategorycznie powinnyśmy zrezygnować. Można się też zapytać o to innych kobiet, które też doświadczyły tego stanu i wiedzą, jak sobie z nim radzić.

Może się okazać, że to co poskutkowało u nich, będzie skuteczne także u nas. Jeżeli dopadnie nas migrena w czasie ciąży, to warto się położyć tak aby było nam wygodnie, zadbać o odpowiednie zaciemnienie pokoju, a także o możliwie największą ciszę, tak aby żadne światło, ani żaden dźwięk, jeszcze dodatkowo nie potęgowało tych negatywnych odczuć. Warto także powiedzieć, że migrena w ciąży objawy ma takie same jak zwykle, a więc będziemy odczuwały bardzo silny ból głowy, który będzie się jeszcze nasilał, podczas poruszania nią, podczas wystawienia na światło, czy większego hałasu, dlatego właśnie tak ważne jest to, aby te rzeczy wyeliminować do minimum.

Może się też okazać, że podczas takiej migreny, będą bolały nas oczy i będziemy miały mdłości, dlatego jeżeli tylko jest taka możliwość, nie powinnyśmy zostawać same. Chociaż to może się wydawać trudne, to warto także w tym czasie spróbować się przespać, bo sen również może przynieść znaczne ukojenie.

Najważniejsze jest tutaj to, abyśmy nie przyjmowały żadnych leków, a już na pewno nie, bez wcześniejszej konfrontacji z lekarzem. Dlatego właśnie warto poznać inne sposoby na poradzenie sobie z migreną, na co przydatny może być także chłodny kompres, jeżeli nie będzie nam przeszkadzało to, że mamy go położonego na naszym czole. Każde działanie, które może nam przynieść ulgę z pewnością będzie przez nas mile widziane, zwłaszcza jeżeli jeszcze będziemy mieli pewność, że nie zaszkodzimy w ten sposób naszemu dziecku.

Powiązane wpisy